«روز سوم» را از دست ندهيد!

   «روز سوم» به كارگرداني محمد حسين لطيفي به عقيده ي من قطعاً يكي از آثار ماندگار سينماي ايران در حوزه ي دفاع مقدس خواهد بود. داستان فيلم  درباره ی برادر و  خواهری (رضا و سميره) است كه در بحبوحه ي اشغال خرمشهر،  امكان فرار نمي يابند و بدين ترتيب، برادر بايد براي حفظ ناموسش دشوارترين تصميم زندگي اش را بگيرد. در اين ميان يكي از افسران عراقي هم كه از قبل از جنگ براي جاسوسي در خرمشهر رفت و آمد داشته، خواستگار سميره است  و ...

   داستان با الهام از رويدادي واقعي نوشته شده و به نظر من مجموعه ي  فيلمنامه، كارگرداني، بازي ها و جلوه هاي وي‍ژه ي اين فيلم همگي به ساخت اثري خوب، تكان دهنده و ماندگار در حوزه ي دفاع مقدس كمك كرده است.

   بازي پوريا پورسرخ در نقش برادر، جالب و ديدني است؛ و باران كوثري در نقش خواهر، مثل هميشه باورپذير و دلنشين است. ايفای نقش حامد بهداد نيز در نقش افسر عراقی بسيار درخشان و فوق العاده است!  جلوهاي ويژه ي «روز سوم»، به ويژه در سالن سينما، بسيار تاثيرگذار است و شنيدن صداي تير و توپ و تانك و گلوله در سالن تاريك قطعاً طعم ديگري دارد؛ همچنان كه تماشاي نماي سطح طلايي اروندرود برروي پرده ي نقره اي، به پايان تكان دهنده ي فيلم، رنگ ديگري مي بخشد...پس: تماشاي «روز سوم» بر روي پرده ي نقره اي را از دست ندهيد!

/ 0 نظر / 35 بازدید